Zobārsta apmeklējums

Zobārsts ir bērna draugs, jo palīdz zobiņiem būt veseliem. Zobi ir daļa no cilvēka organisma, tāpēc bērnam ir jārada apziņa, ka veseli zobi ir norma un zobārsta apmeklējums ir nepieciešams, lai zobiņi tiktu pārbaudīti un būtu veseli.

Kas notiek pirmajā vizītē pie zobārsta?

Pirmā zobārsta vizīte dod iespēju bērnam tikties ar zobārstu, draudzīgā veidā iepazīstoties. Daži zobārsti var lūgt vecākiem sēdēt zobārsta krēslā un turēt savu bērnu klēpī pārbaudes laikā. Citreiz vecāki tiek lūgti pagaidīt uzgaidāmajā telpā, lai zobārsts varētu sadraudzēties ar mazo pacientu. Tas ir atkarīgs gan no bērna vecuma un vēlmēm, gan no bērna un vecāku temperamenta, ģimenes uzvedības modeļa. Ir bērni, kas vecāku klātbūtnē “izrādās”. Tad vecākiem labāk pagaidīt ārpusē.

Apmeklējuma laikā zobārsts pārbaudīs visus bērna izšķīlušos zobiņus, sakodienu un konstatēs, vai ar zobu veselību viss ir kārtībā. Tiks pārrunāti zobu pastas un zobu birstes izvēles parametri. Zobārsts izglītos vecākus par mutes dobuma un zobu veselību, kā arī pārrunās jautājumus par bērna zobu augšanas attīstību un uztura ietekmi uz mutes dobuma veselību.

Tēmas, ko zobārsts varētu pārrunāt pirmajā tikšanās reizē:

  1. Mutes dobuma un zobu veselība, sakodiens
  2. Mutes higiēna
  3. Fluorīdus saturošas zobu pastas un zobu birstes izvēles parametri
  4. Mutes “kaitīgie” paradumi (īkšķa sūkāšana, lūpu laizīšana u.c.)
  5. Pareizs uzturs
  6. Zobu pārbaudes grafika sastādīšana. Bieži vien zobārsti vēlas redzēt bērnu ik pēc 6 mēnešiem, lai veidotu ar bērnu draudzīgu kontaktu, kā arī, lai uzraudzītu bērna zobus un novērstu jebkuras zobu problēmas.